Xerox Phaser 7760 printing problem

Discussion in 'Xerox Color Laser Printers & Color Copiers' started by duckie, Apr 18, 2009.

  1. duckie

    duckie Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    10
    Location:
    Serbia and Montenegro
    I have a problem with my phaser.
    Today i turned it on and started printing and i started getting dirty prints.
    Paper comes out with a grainy grayish black spotted tone where there isn't supposed to be anything but blank white. Also i get a thin grayish black line and pictures come out with less quality...

    i took a picture of the print:

    http://i62.photobucket.com/albums/h89/duckie_album/DSC00278.jpg

    the gray/black tone that comes out where there's not supposed to be anything can't be seen on this photo as it isn't that intense. But when you take the paper and look at it it looks like dirt. The line that appears on the prints can clearly be seen on the picture.

    Alex
     

    Attached Files:

  2. xpquickprint

    xpquickprint Senior Member

    Joined:
    Mar 2007
    Messages:
    159
    If this were a bigger machine I'd look at the drum cleaning blade. Are you running xerox consumables or non-oem?
     
  3. duckie

    duckie Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    10
    Location:
    Serbia and Montenegro
    i'm using a third party toner
    could this maybe be related to a computer virus or something?
    i printed some other work using a different software and it didn't have any problems. I then tried to print the work that had problems again and there was no change, it still had the dirty look and the black line...
     
  4. xpquickprint

    xpquickprint Senior Member

    Joined:
    Mar 2007
    Messages:
    159
    No I don't think this is anything to do with your computer or a computer virus.
    I think the toner is not being cleaned properly from the drum. I think the problem depends what is on the sheet (where the toner is and is not). If in doubt print to a pdf using something like cute pdf writer and then print the pdf from acrobat.
     
  5. duckie

    duckie Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    10
    Location:
    Serbia and Montenegro
    hmm...
    i switched the drums but its still the same...
    I'll pull out the developer today to see if there's something wrong there...
     
  6. mmx

    mmx Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    9
    Location:
    Serbia
    ...posto vidim da si iz Srbije ;) Pitanje: jesi pustao taj fajl iz razlicitih programa? jel uvek ista greska? Posto imamo isti stampac, mogli bi da razmenimo iskustva. Pozz
     
  7. duckie

    duckie Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    10
    Location:
    Serbia and Montenegro
    pustao sam ga samo iz adobe acrobata
    tri dana pre nego se to pochelo deshavati odshtampao sam oko 2000 listova iz istog fajla koristeci taj isti akrobat, posle sam josh neshto radio i onda me zvao taj lik shto sam mu radio da doshtampam josh neshto primeraka i onda je pochelo da se deshava to...
    malopre sam ga rasklopio i izvukao napolje developer i primetio da je folijica na valjku izguzhvana i malo pocepana i da je developer sav zaprljan prahom (verovatno izletje prah otuda) tako da mogutje da to pravi probleme... sad sam je ispravljao i nameshtao ali neverujem da tje od toga neshto biti... verovatno tju opet morati da pljunem 100e serviserima :(
    pre ovog sam imao problema sa drugim developerom... zgrushao se materijal i zaglavio pa nije hvatao toner na tom mestu... no to sam video kako se regulishe, a ovo nem pojma shta da mu radim...
    satju isprobam opet da vidim da li je ispravljanje i nameshtanje te folijice upalilo ali nekako sam skeptichan...
     
  8. mmx

    mmx Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    9
    Location:
    Serbia
    jesi uspeo nesto?
     
  9. duckie

    duckie Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    10
    Location:
    Serbia and Montenegro
    joks... nazvao sam servisera... treba dodje u ponedeljak... pa tje vidim shta tje kazhe i uradi...
     
  10. mmx

    mmx Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    9
    Location:
    Serbia
    vidim da sam punis tonere, kao i ja uostalom. Gde ih nabavljas (ako nije tajna), i po kojoj ceni. Ja sam ih uzimao iz Amerike sa sajta www.dubber-toner.com, kostaju 325usd+transport+porez+carina, i za sad su ok (idu sa reset chipovima). Video sam na net-u da ima dosta jeftinijih image drum-ova (cca 185usd), al neznam jesu ok. Jesi imao neka iskustva sa ovim? Na kolko tonera prosecno menjas drum-ove? Moji su pokazivali da imaju jos dosta al su poceli da zezaju, pustaju neke tackice, pa cak i linije. KAd mi jedan to radio, stavio sam ga na zutu boju i prolazilo je, al su sad poceli tri da zezaju, a cudi me da se to desava, a kaze da imaju jos oko 8.000-10.000 otisaka? Tolko za sada, pozdrav
     
  11. duckie

    duckie Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    10
    Location:
    Serbia and Montenegro
    troshim toner kojim nabavljam iz Quad-a.... izadje me oko 100e tura... samo dosipam i ladovina... chipovi ostanu na 10% :D i bune se da su pri kraju ali dzaba im :D ... bolje nego 1200e tura :D
    video sam taj sajt sa kog nabavljash... i planirao da uzmem ali skontao sam da je ovo mnogo bolje, s obzirom da nije potrebno dirati chipove... dakle samo dospesh tonera i hvala....
     
  12. mmx

    mmx Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    9
    Location:
    Serbia
    Zvao sam ove u Quad-u (ako si mislio na ovaj iz Beograda) i rekose da nemaju za phaser 7760 refil, i da uopste ne prodaju prah, nego da oni pune kasete. Nude mi punjenje sa nekim Samsungovim prahom (kao najpriblizniji je Xerox-u), al neznam dal' da experimentisem. Jel ti od njih uzimas prah, il ti oni pune kasete? ... ako je to taj Quad uopste :(
     
  13. duckie

    duckie Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    10
    Location:
    Serbia and Montenegro
    e pa to je taj prah.... on je za samsung i xerox...
    da odnesesh im kasete pa ti napune...

    nego ubi me ovaj shtampach strashno... ono sa linijom crnom je bio problem sa 2nd BTR-om (valjak shto pritiska papir na imidzing jedinicu)... hteli da mi prodaju novi ali sam reshio da ipak probam da ga rasklopim i ochistim... unutra je bilo svakakve prljavshtine i olosha i to sam lepo sve izbacio, sklopio ga i vratio nazad i taj problem je nestao... no sad opet serviser kazhe da su mi drumovi na izdahu i da bi trebao da ih zamenim shto je totalni skandal s obzirom da su preshli nekih 12000-15000 kopija a deklarisani su na 100000 ali dobro ajd sa manjom pokrivenoshtju ali ako izvadish prosek sve shtampe koju sam radio trebali bi po specifikaciji da izdrzhe 50000... i malopre je i fuser pocheo da pravi probleme... i on je deklarisan na oko 100000 ali dzaba...
    nem pojma... razocharao sam se skroz... ako budem stalno morao ovako da ga popravljam i kupujem delove bolje mi da ga prodam...
     
  14. mmx

    mmx Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    9
    Location:
    Serbia
    I ja sa image drum-ovima imam isti problem, dva sam vez zamenio iako su prijavljivali da imaju jos po 5-7.000 otisaka. jos jedan je "na izdahu", kad god ima vecu pokrivenost, on ne nanosi prah lepo. Moji su presli malo vise, oko 17-18.000 otisaka. Video sam mislim na e-bay ili tako neki da ima image drum za phaser7760 po ceni od, kolko se secam nekih 185USD (zapakovani u originalnu foliju...), pa se mislim... Vidim da solidno baratas sa rasklapanjem i sklapanjem stampaca, jel to imas neko servisno uputstvo ili onako, metodom sraf po sraf? Super sto si mi rekao za ove tonere iz Quad-a, ako rade ok stvarno je povoljno. Ja se ne bi usudio da probam bez da znam da je neko to vec uradio... pozz
     
  15. duckie

    duckie Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    10
    Location:
    Serbia and Montenegro
    pratio sam servisera shta radi pa popamtio pa krenuo sam... posle par rasklapanje ushlo u krv i sad to radim poprilichno brzo :D hehe
    no skinuo sam nedavno i neko uputstvo sa nekog bogtepita sajta... dodushe za 7700 ali nema razlika velikih... no nisam ga zagledao puno...
     
  16. mmx

    mmx Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    9
    Location:
    Serbia
    jbg tebi je prednost sto si u BG-u (pretpostavljam) pa ti serviseri dolaze... meni u LEskovac samo da dodju je 200EUR+pdv pa + sta nadju... decembra sam ga vozio za Bg kad mi je serviser cistio coronu, pa sam samo to uspeo da vidim... cujemo se
     
  17. !Heid!

    !Heid! Member

    Joined:
    Jun 2008
    Messages:
    10
    Location:
    Montenegro, Budva
    Pozdrav ljudi, evo i mene sa istim stampacem i slicnim problemima. Javljaju mi se bele linije (ne hvata se prah) duz citavog tabaka na cyan i magenti, pretpostavljam da je developer u pitanju pa ako neko ima predstavu kako da resim bilo bi fino.
    I desava mi se da crna pocinje da bledi ako je velika pokrivenost posle 4-5 odstampanih tabaka, o cemu se tu radi?
     
  18. !Heid!

    !Heid! Member

    Joined:
    Jun 2008
    Messages:
    10
    Location:
    Montenegro, Budva
  19. mmx

    mmx Member

    Joined:
    Apr 2009
    Messages:
    9
    Location:
    Serbia
    kolko ti je crni image drum presao.... oce to i meni posle 10.000-12.000 otisaka, iako prijavljuje da moze jos da radi. Resavam tako sto pusta po 3-5 strana sa dosta nanosa, pa presecem sa nekim drugim... Nije neko resenje ali uspeva. Koje tonere koristis? Interesuje me jesi i ti probao ovaj toner iz quad-a (za model 6200 ili tako nesto).
     

  20. Alex

    Alex New Member

    Joined:
    Jun 2009
    Messages:
    3
    Location:
    Macedonia
    Zdravo momci !

    Vidim da imate problema sa 7760.
    Prvo , nemojte da punite sa Samsung tonerom, i drugo ako hocete neoriginalni toner savetujem van UNINET toner.
    Ali i sa ovim tonerom imacete problem sto se tice developer kutije i dramovima.Necete moci da iskoristite expected life time od dramove posto toner nije dobar.
    kad uzmete sve u predvid i plus cena za servisiranje koje ne bi trebalo da bude cesto na ove masine, bolje vam je da uzimate originalne tonere.

    Mogu da vam dam originalni toner od DC3535 koji je isti toner sa 7760 za povoljnu cenu, ali bez cip.

    Ja sam iz Skopje Makedonija i radim servis i prodaja

    xerox.mk@gmail.com
     
Loading...